Forum Prawne i Windykacyjne

Tematyka forum: prawo, porady prawne, windykacja, umowy, prawo pracy.

Nie jesteś zalogowany.

#1 30-03-2006 09:34:06

azalut
Nowy użytkownik

S-Collect

Witam!
Miałam kredyt w banku i nie został on do końca spłacony.Kredyt wzięty byl w 2000 r.Bank zwrócił się do komornika o ściągnięcie należności w marcu 2003 r. W sierpniu 2004 roku komornik na wniosek banku zawiesił egzekucje.Wczoraj otrzymałam wezwanie do zapłaty (listem zwykłym, bez  pieczątek i oryginalnych podpisów- zwykła kserówka) z Funduszu Inwestycyjnego S-Collect, w którym dowiaduje się, że w/w firma przejęła dług od banku i domaga się spłaty zadłużenia. Nie wiem co robić! Czy nie jest to jakaś następna firma windykacyjna typu " po trupach do celu".Czy może lepiej zwrócić się do banku o podpisanie ugody i bankowi spłacić kredyt. A może moje zaległości uległy przedawnieniu? I jeszcze jedno pyt.Czy w takim przypadku w/w firma musi starać się o nowy nakaz zapłaty? Bardzo proszę o odpowiedź

#2 30-03-2006 17:48:56

azalut
Nowy użytkownik

Re: S-Collect

Mam jeszcze jedno pytanie.Po jakim czasie przedawniają się roszczenia z nakazem zapłaty opatrzone klauzulą wydaną przez sąd?

#3 09-04-2006 11:12:55

jola
Administrator
Serwis

Witam
Przedawniają się po 10 latach.Swoją drogą napisz do firmy ostre pismo o co chodzi, niech Ci wyjaśnią jaka jest podstawa ich żądania? czy Bank sprzedał wierzytelność? Firma nie musi miec nowego nakazu zapłaty, ale powinna wystąpić do sądu o nadanie klauzuli wykonalności istniejącemu nakazowi na ich rzecz. Jednak wydaje mi się, że sąd powinien Cie o tym fakcie zawiadomić. pozdrawiam. J.

#4 16-05-2006 20:59:08

azalut
Nowy użytkownik

Teraz to już całkiem nie wiem co robić.Dostałam dzisiaj następne KSERO-PISMO w tej samej sprawie co poprzednie tylko, że z firmy P.R.E.S.C.O. oczywiście listem zwykłym, bez pieczątek itd.Firma ta twierdzi, że została upoważniona przez fundusz S-Collect do windykacji zadłużenia.Nie otrzymałam z banku żadnej informacji o sprzedaży mioch wierzytelności jakimkolwiek firmom ani też żadnej informacji na temat zakupu , ani żadnego upoważnienia.BŁAGAM POWIEDZCIE MI CO MAM TERAZ ROBIĆ?

#5 23-05-2006 16:45:25

azalut
Nowy użytkownik

Jolu proszę o odpowiedź.Sprawa jest chyba bardziej skomplikowana.Brałam ten kredyt w TRANS-KREDYT  i go spłaciłam( mam dowód wpłaty ale nie mogę znaleźć umowy- to było 6 lat temu) Na jakich zasadach udzielali oni kredytów nie wiem.Może zaciągali je w innych bankach? Nakaz zapłaty wystawiony  jest właśnie przez inny bank i to ten bank  sprzedał moje wierzytelności firmie windykacyjnej, bez powiadomienia mnie.Teraz ta firma przekazała następnej firmie i oni też domagają się zapłaty. Wydaje mi się że skoro uregulowałam należności   firmie-bankowi ( bo nie wiem jak już to nazawać), w który zaciągałam kredyt to powinno być wszystko ok. Wiem, że  przegapiłam możliwość odwołania się od nakazu zapłaty i w tej sytuacji ten nakaz  jest ważny 10 lat(prawda?). Co ja mogę teraz zrobić? Wiem, że jesteś prawnikiem i to Ty właśnie udzielasz na tym forum najbardziej bezstronnych odpowiedzi. Proszę o radę.

Stopka forum