Forum Prawne i Windykacyjne

Tematyka forum: prawo, porady prawne, windykacja, umowy, prawo pracy.

Nie jesteś zalogowany.

#1 27-03-2006 14:52:10

nieta
Nowy użytkownik

To już 3 firma windykacyjna!!! Co robic???

Witajcie!
Sprawa wyglada następująco: w październiku 2001 roku, podpisalam umowe z Firma PTK Centertel- tel na abonament Idea:) Nie zaplacilam rachunku, zerwalam umowe itd. łacznie dług wynosił 1500 zł.
Pierwsza Firma windykacyjna nie zdołała ze mnie nic wyciagnac (w tym czasie przebywalam za granica), potem zaczela mnie "scigac" kolejna firma- PRESCO bodajże. Spłaciłam chyba 900 zł w kilkunastu ratach. I od ostatniej spłaty raty minał ponad rok, w zeszlym tygodniu dostaje zwykłym listem Wezwanie do zapłaty od kolejnej firmy windykacyjnej... Z wezwaniem do zaplaty ponad 500 zl.
Co robic w tej sytuacji??? Reagowac?? Odbierac telefony, listy itd...?? Czy to juz nie bedzie przedawnienie?? I dlaczego poprzednia Firma windykacyjna nie dokonczyla tej sprawy!!!! Nawet nie poinformowali ile wplacilam a ile pozostalo itd. Dzis po rozmowie z jakas Pania z kolejnej Firmy windykacyjnej dostalam numer konta itd. i termin zaplaty do 30 marca 2006- heh...
Dziekuje za jakas rade!!!!

#2 29-03-2006 16:58:21

nieta
Nowy użytkownik

Re: To już 3 firma windykacyjna!!! Co robic???

Czy udzieli ktoś jakiejś rady???? Proszę...

#3 09-04-2006 00:41:02

aPiotr
Gość

Nieta, nie przejmuj się, sprawa jest przedawniona. Tu nie dostaniesz odpowiedzi, bo tu się reklamują firmy windykacyjne i prawne, które na niczym się nie znają. Nie wdawaj się nigdy w żadne rozmowy z firmami windykacyjnymi, czy innymi podmiotami zajmującymi się windykacją. Mów im: "walcie się na ryj" Oni działają bezprawnie. Są to ludzie, którzy nie umieją pracować uczciwie, mają dwie lewe ręce i puste leniwe głowy, więc idą na łatwiznę i zajmują się handlem długami. To w rodzaju lichwy. Jeśli masz pieniądze i chcesz spłacić dług, to rozmawiaj bezpośrednio z wierzycielem, który zresztą wykroczył przeciw prawu (ustawie o ochronie danych osobowych), bo sprzedał Twoje dane osobowe. Masz prawo ich zaskarżyć. Jeżeli nie masz kasy - dług uległ przedawnieniu. Pozdrówka.

#4 09-04-2006 10:23:57

jola
Administrator
Serwis

Witaj
mam pytanie: czy w trakcie spłaty pisalaś do którejś z firm windykacyjnych by Ci rozlożyli na raty należność? Pozdrawiam. J.

#5 11-04-2006 17:35:59

nieta
Nowy użytkownik

aPiotr- dziękuję za odpowiedz, nie sadzilam ze ktokolwiek odezwie sie do mnie w tej sprawie.
Jola- z tego co pamietam, nic nie pisalam. chociaz cos mi sie kojarzy, ze do pierwszej firmy cos pisalam.
Dzisiaj dzwoniono do mnie do domu, rozmawial z nimi domownik i osoba dzwoniaca przedstawila sie jakoby byla z Departamentu Przedsadowego- czy cos takiego. Co to za "święta instytucja"??? Pani straszyla domownika tekstami typu: "Ona <czyli ja> moze miec powazne problemy..". Nie podejmuje z nimi zadnych dyskusji. Dla mnie ta sprawa byla zakonczona z chwila kiedy poprzednia firma windykacyjna nie rozliczyla sie z niedokonczonego dziela. W ogole zaluje, ze podjelam sie wtedy jakichkolwiek splat.
Powiedzcie mi tylko moi mili- co oni dalej moga zrobic? Nie mam zadnego pisma! Zadnych decyzji! Wkurzaja mnie tylko te telefony do domu w ktorym praktycznie mnie nie ma. Czekam na polecony, ktorego...smile
aPiotr? Wiec gdzie mozna zdobyc jakas porade skoro tutaj stąpamy po niebezpiecznym gruncie???
Pozdrawiam serdecznie
I czekam na bezcenne rady!

#6 13-04-2006 22:21:02

aPiotr
Gość

Myślę, że Jola jest okey, pisze mądrze i życzliwie. Wygląda na to, że jest prawnikiem. Wystarczy prześledzić forum. Można się kontaktować przez e-mail. A firmom tzw. windykacyjnym nie powinni ufać ani wierzyciele, ani dłużnicy. Wystarczy posłuchać ludzi. Trzymaj się, Nieta, pozdrawiam.

#7 26-04-2006 22:31:34

jola
Administrator
Serwis

nieta napisał:

aPiotr- dziękuję za odpowiedz, nie sadzilam ze ktokolwiek odezwie sie do mnie w tej sprawie.
Jola- z tego co pamietam, nic nie pisalam. chociaz cos mi sie kojarzy, ze do pierwszej firmy cos pisalam.
Dzisiaj dzwoniono do mnie do domu, rozmawial z nimi domownik i osoba dzwoniaca przedstawila sie jakoby byla z Departamentu Przedsadowego- czy cos takiego. Co to za "święta instytucja"??? Pani straszyla domownika tekstami typu: "Ona <czyli ja> moze miec powazne problemy..". Nie podejmuje z nimi zadnych dyskusji. Dla mnie ta sprawa byla zakonczona z chwila kiedy poprzednia firma windykacyjna nie rozliczyla sie z niedokonczonego dziela. W ogole zaluje, ze podjelam sie wtedy jakichkolwiek splat.
Powiedzcie mi tylko moi mili- co oni dalej moga zrobic? Nie mam zadnego pisma! Zadnych decyzji! Wkurzaja mnie tylko te telefony do domu w ktorym praktycznie mnie nie ma. Czekam na polecony, ktorego...smile
aPiotr? Wiec gdzie mozna zdobyc jakas porade skoro tutaj stąpamy po niebezpiecznym gruncie???
Pozdrawiam serdecznie
I czekam na bezcenne rady!

Witam serdecznie
faktycznie zostałam rozszyfrowana - jestem prawnikiem:-). Powiem tak: takie działania firm windykacyjnych bywają często na granicy nazwijmy to"dobrego smaku". Często zdarza im się przegrywać w sądzie sprawy o ochronę dóbr osobistych, czyli właśnie za takie nękanie dłużników jak opisujesz. Najlepiej napisz do nich pismo, że żądasz wyjaśnień z jakiego tytułu masz im płacić i ile? Nie podpisuj żadnego pisma, w którym będzie wymieniona kwota i zobowiązanie do zapłaty. Jak Ci odpiszą to daj znać. Można wysłac również e-mail na forum@prawne.net. Pozdrawiam. J.

#8 21-05-2006 09:08:20

inkasso
Gość

aPiotr napisał:

Nieta, nie przejmuj się, sprawa jest przedawniona. Tu nie dostaniesz odpowiedzi, bo tu się reklamują firmy windykacyjne i prawne, które na niczym się nie znają. Nie wdawaj się nigdy w żadne rozmowy z firmami windykacyjnymi, czy innymi podmiotami zajmującymi się windykacją. Mów im: "walcie się na ryj" Oni działają bezprawnie. Są to ludzie, którzy nie umieją pracować uczciwie, mają dwie lewe ręce i puste leniwe głowy, więc idą na łatwiznę i zajmują się handlem długami. To w rodzaju lichwy. Jeśli masz pieniądze i chcesz spłacić dług, to rozmawiaj bezpośrednio z wierzycielem, który zresztą wykroczył przeciw prawu (ustawie o ochronie danych osobowych), bo sprzedał Twoje dane osobowe. Masz prawo ich zaskarżyć. Jeżeli nie masz kasy - dług uległ przedawnieniu. Pozdrówka.

Człowieku, co ty wygadujesz? Już od dawna spór zakończony jest definitywnie i można "sprzedawać" długiu osób prywatnych. To nie są święte krowy. A jakaż to niby lichwa, jak ktoś odzyskuje pieniądze a prowizję pobiera od zleceniodawcy? Za darmo ma pracować?

"Masz prawo ich zaskarżyc" - nie dawaj człowieku rad, bo tylko narażasz ją na stratę czasu. A i przedawnionego roszczenia można żądać, to nie jest bezprawne. Natomiast dłużnik nie musi zapłacić. Pozostaje otwarte pytanie, czy warto nie płacić i figurowac później w jakimś rejestrze dłużników.

Windykator z pustą leniwą głową.

#9 15-01-2007 23:12:42

Heracro
Nowy użytkownik

Panie Windykator Z Pustą Leniwą głową:
Może i niewygodne jest firgurowanie tu i tam, ale po co takie firmy windykacyjne i windykatorzy wydzwaniają wieczorami jak małe dziecko śpi "naruszając mir domowy" i wciskając ludziom kit, że mają alternatywę (spłacić albo komornik), skoro dobrze wiesz, że do firm trafiają długi - w większości - osób, które wyboru NIE mają. Nie mają kasy, więc nie płacą.
A gadanie: kiedy pan zamierza spłacać i nie czekanie nawet na odpowiedź...
Dzwonicie jak skończeni kretyni ze swoimi durnymi monologami. To ma być próba ugody?

Wole widnieć w rejestrze, niż rozmawiać z cymbałem, który savoir vivre myli z suspensorium, a o dobrym wychowaniu, owszem, słyszał, ale podobno te samochody przestały być produkowane kilkanaście lat temu...

#10 26-01-2007 13:11:01

Bartp
Nowy użytkownik

Witajcie!
Hehehe, zgadzam się z Tobą Heracro w 100% !!! To DEBILE! Mam identyczną sytuację! Ale pogrywam z nimi tą samą bronią i jakoś nie dzieje się zupełnie NIC z tego, co zapowiadają i czym straszą mnie od prawie 2 lat!! smile

Powiedzcie mi tylko (Jolu) ile trzeba czasu, żeby nastąpiło przedawnienie w związku z "niby" wziętym kredytem w np. lutym 2001r.???
Od którego momentu liczy się ten czas przedawnienia??

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź!!

Pozdrawiam. Bartp.
-----------------------

#11 23-02-2007 17:46:38

JA3LR1
Nowy użytkownik

skoro windykacja dziala na pograniczu prawa? to trzeba robic swoje

#12 23-02-2007 17:48:04

JA3LR1
Nowy użytkownik

a w zasadzie to jak dlugo firmy windykacyjne moga nekac klienta i czy oni maja tez przedawnienia?

#13 14-03-2007 21:00:17

korazmora
Nowy użytkownik

aPiotr
Gość  napisał:
"Nieta, nie przejmuj się, sprawa jest przedawniona. Tu nie dostaniesz odpowiedzi, bo tu się reklamują firmy windykacyjne i prawne, które na niczym się nie znają. Nie wdawaj się nigdy w żadne rozmowy z firmami windykacyjnymi, czy innymi podmiotami zajmującymi się windykacją. Mów im: "walcie się na ryj" Oni działają bezprawnie. Są to ludzie, którzy nie umieją pracować uczciwie, mają dwie lewe ręce i puste leniwe głowy, więc idą na łatwiznę i zajmują się handlem długami. To w rodzaju lichwy. Jeśli masz pieniądze i chcesz spłacić dług, to rozmawiaj bezpośrednio z wierzycielem, który zresztą wykroczył przeciw prawu (ustawie o ochronie danych osobowych), bo sprzedał Twoje dane osobowe. Masz prawo ich zaskarżyć. Jeżeli nie masz kasy - dług uległ przedawnieniu. Pozdrówka"

Po pierwsze Ustawa o ochronie Danych osobowych jeżeli chodzi o wierzytelnosci,mówi o tym że firma windykacyja może byc przedstawicielem wierzyciela na podstawie umowy pisemnej i może korzystac danych osobowych przekazanych od wierzyciela w celach windykacyjnych.
Natomiast jeżeli chodzi o cesje wierzytelności to wierzyciel nie musi informowac dłuznika o zmianie wierzyciela,chyba że dluznik podpisujac umowe zaznaczyl sobie ze nie zgadza sie na jakiekolwiek przekazywanie swoich danych osobowych.

Tak więc aPiotr jesli nie orietujesz sie w sprawie to sie nie wypowiadaj ,ponieważ możesz tylko zaszkodzic dziewczynie.

#14 17-04-2007 07:38:40

Shavarsh
Użytkownik

Jeżeli od ostatniej spłaty minał rok to o jakim przedawnieniu mówimy? Naruszenie miru domowego? Przez telefon? hmm nie spokałem sie z takim określeniem. Co do wysnuwania teorii o naruszeniu ustawy o ochronie danych osobowych też byłbym ostrożny. Wierzyciel wraz z cesja danej wierzytelności moze przekazac dane osobowe. Takie mamy prawo. Jak ktoś nie chce płacic to nie bedzie. Wiec po co wyrzucac sobie takie uprzejmości. Sory ale nie wiem kto co pisał więc nie cytowałem, nie chciało mi sie. Troche dystansu bo ktos może miec problemy od niedoczytanych doradców. Wszystko z umiarem.
Pozdrawiam

Stopka forum