Forum Prawne i Windykacyjne

Tematyka forum: prawo, porady prawne, windykacja, umowy, prawo pracy.

Nie jesteś zalogowany.

#1 02-03-2010 10:42:00

oblok1
Nowy użytkownik

pytanie o zajecie komornicze

witam mam pytanie jesli mam długi sprzed zawarciem zwiazku małzenskiego jestem zameldowana razem z mezem pod jednym adresem jednak od roku z nim nie mieszkam to komornik moze zajac jego przedmioty czy skieruje sie pod adres rodziców bo obecnie tam mieszkam z dzieckiem?prosze o odp.

#2 09-03-2010 14:03:51

darhal
Nowy użytkownik

Re: pytanie o zajecie komornicze

witam obecnie znajduję się na zasiłku rehabilitacyjnym wynoszącym w tym miesiącu niespełna 700 zł.komornik dokonał zajęcia tegoż zasiłku w wysokości 60% na poczet zwrotu zaliczki alimentacyjnej dla miejskiego ośrodka pomocy społecznej,która to została wypłacona mojej byłej małżonce na rzecz dzieci a sytuacja ta powstała w skutek braku możliwości płacenia alimentów przez pewien okres związany z chorobą,czy istnieją regulacje prawne które zezwalają komornikowi na zajęcie mi zasiłku w maksymalnym wymiarze i pozostawienie mnie na marginesie społecznym bez środków do leczenia,rehabilitacji i życia? jeśli tak to stałem się ofiarą tego systemu i sam będę zmuszony aby skierować swoje kroki do mops-u (który to przecież jest moim wierzycielem)  tylko ciekawe z jakim skutkiem?jeśli jest jakakolwiek rada na to zwracam się z gorącą prośbą o podpowiedź pozdrawiam

#3 09-03-2010 18:41:11

pomocprawna
Użytkownik

Witam. Darhal-co do twojego postu komornik może zająć twój zasiłek rehabilitacyjny w maksymalnej kwocie czyli w wysokości 60% twojego wynagrodzenia na poczet zaistniałego zadłużenia zgodnie z przepisami o zajęciach komorniczych w sprawach alimentacyjnych. Nikt nie będzie kwestionował postępowania komornika z uwagi na zadłużenie alimentacyjne.

oblok1- co do twojego postu. Komornik może zająć wynagrodzenie twojego męża, po mimo iż z nim nie mieszkasz gdyż nie macie rozdzielności majątkowej a przed zawarciem ślubu nie została sporządzona intercyza.

#4 10-03-2010 07:26:24

darhal
Nowy użytkownik

Witam serdecznie i pomimo że odpowiedź jest przykrą rzeczywistością to bardzo dziękuję za odpowiedź-pozdrawiam

#5 23-03-2011 13:51:26

titik88
Nowy użytkownik

Witam!Mam 23 lata i jestem bezrobotna.Moim rodzicom zajął pensje komornik sądowy.Czy istnieje możliwość że gdy ja znajdę pracę komornik zabierze mi moje wynagrodzenie??Pozdrawiam

#6 24-03-2011 12:47:43

titik88
Nowy użytkownik

Proszę o szybką odpowiedż!!!

#7 05-04-2011 21:35:23

porto
Nowy użytkownik

Witam chciałem sie zapytac komornik zajoł mi pensie to znaczy zabiera mi wszystko powyzej 1380 zł czy jest mozliwosc zawarcia umowy z komornikiem zebym ja mu oddawał jakos rate miesiecznie na poczet długu  czy poprostu bedzie mi brał wszystko co zarobie powyzej tej sumy?? tak samo np. zwrot z podatku czy tez moze zajac komornik   ostatnie pytanie zyje w zwiazku ale niejestem po slubie czy komornik moze takze zajac pensie mojej partnerce?? dziekuje za wszelkie odpowiedzi

#8 19-12-2011 11:36:06

Olena
Nowy użytkownik

Porto na jedno pytanie mogę Ci odpowiedzieć jeśli chodzi o zwrot  z podatku. Tak, może zająć.

#9 09-01-2012 19:23:12

jola
Administrator
Serwis

titik88 napisał:

Witam!Mam 23 lata i jestem bezrobotna.Moim rodzicom zajął pensje komornik sądowy.Czy istnieje możliwość że gdy ja znajdę pracę komornik zabierze mi moje wynagrodzenie??Pozdrawiam

Witam, za długi Twoich rodziców nie odpowiadasz, chyba że zostaniesz spadkobiercą. Pozdrawiam. J.

Wzory pism prawnych, umów. Darmowe publikacje. Księgarnia prawnicza

Stopka forum