Forum Prawne i Windykacyjne

Tematyka forum: prawo, porady prawne, windykacja, umowy, prawo pracy.

Nie jesteś zalogowany.

#1 02-03-2010 10:42:00

oblok1
Nowy użytkownik

pytanie o zajecie komornicze

witam mam pytanie jesli mam d?ugi sprzed zawarciem zwiazku ma?zenskiego jestem zameldowana razem z mezem pod jednym adresem jednak od roku z nim nie mieszkam to komornik moze zajac jego przedmioty czy skieruje sie pod adres rodziców bo obecnie tam mieszkam z dzieckiem?prosze o odp.

#2 09-03-2010 14:03:51

darhal
Nowy użytkownik

Re: pytanie o zajecie komornicze

witam obecnie znajduj? si? na zasi?ku rehabilitacyjnym wynosz?cym w tym miesi?cu niespe?na 700 z?.komornik dokona? zaj?cia tego? zasi?ku w wysoko?ci 60% na poczet zwrotu zaliczki alimentacyjnej dla miejskiego o?rodka pomocy spo?ecznej,która to zosta?a wyp?acona mojej by?ej ma??once na rzecz dzieci a sytuacja ta powsta?a w skutek braku mo?liwo?ci p?acenia alimentów przez pewien okres zwi?zany z chorob?,czy istniej? regulacje prawne które zezwalaj? komornikowi na zaj?cie mi zasi?ku w maksymalnym wymiarze i pozostawienie mnie na marginesie spo?ecznym bez ?rodków do leczenia,rehabilitacji i ?ycia? je?li tak to sta?em si? ofiar? tego systemu i sam b?d? zmuszony aby skierowa? swoje kroki do mops-u (który to przecie? jest moim wierzycielem)  tylko ciekawe z jakim skutkiem?je?li jest jakakolwiek rada na to zwracam si? z gor?c? pro?b? o podpowied? pozdrawiam

#3 09-03-2010 18:41:11

pomocprawna
Użytkownik

Witam. Darhal-co do twojego postu komornik mo?e zaj?? twój zasi?ek rehabilitacyjny w maksymalnej kwocie czyli w wysoko?ci 60% twojego wynagrodzenia na poczet zaistnia?ego zad?u?enia zgodnie z przepisami o zaj?ciach komorniczych w sprawach alimentacyjnych. Nikt nie b?dzie kwestionowa? post?powania komornika z uwagi na zad?u?enie alimentacyjne.

oblok1- co do twojego postu. Komornik mo?e zaj?? wynagrodzenie twojego m??a, po mimo i? z nim nie mieszkasz gdy? nie macie rozdzielno?ci maj?tkowej a przed zawarciem ?lubu nie zosta?a sporz?dzona intercyza.

#4 10-03-2010 07:26:24

darhal
Nowy użytkownik

Witam serdecznie i pomimo ?e odpowied? jest przykr? rzeczywisto?ci? to bardzo dzi?kuj? za odpowied?-pozdrawiam

#5 23-03-2011 13:51:26

titik88
Nowy użytkownik

Witam!Mam 23 lata i jestem bezrobotna.Moim rodzicom zaj?? pensje komornik s?dowy.Czy istnieje mo?liwo?? ?e gdy ja znajd? prac? komornik zabierze mi moje wynagrodzenie??Pozdrawiam

#6 24-03-2011 12:47:43

titik88
Nowy użytkownik

Prosz? o szybk? odpowied?!!!

#7 05-04-2011 21:35:23

porto
Nowy użytkownik

Witam chcia?em sie zapytac komornik zajo? mi pensie to znaczy zabiera mi wszystko powyzej 1380 z? czy jest mozliwosc zawarcia umowy z komornikiem zebym ja mu oddawa? jakos rate miesiecznie na poczet d?ugu  czy poprostu bedzie mi bra? wszystko co zarobie powyzej tej sumy?? tak samo np. zwrot z podatku czy tez moze zajac komornik   ostatnie pytanie zyje w zwiazku ale niejestem po slubie czy komornik moze takze zajac pensie mojej partnerce?? dziekuje za wszelkie odpowiedzi

#8 19-12-2011 11:36:06

Olena
Nowy użytkownik

Porto na jedno pytanie mog? Ci odpowiedzie? je?li chodzi o zwrot  z podatku. Tak, mo?e zaj??.

#9 09-01-2012 19:23:12

jola
Administrator
Serwis

titik88 napisał:

Witam!Mam 23 lata i jestem bezrobotna.Moim rodzicom zaj?? pensje komornik s?dowy.Czy istnieje mo?liwo?? ?e gdy ja znajd? prac? komornik zabierze mi moje wynagrodzenie??Pozdrawiam

Witam, za d?ugi Twoich rodziców nie odpowiadasz, chyba ?e zostaniesz spadkobierc?. Pozdrawiam. J.

Wzory pism prawnych, umów. Darmowe publikacje. Ksi?garnia prawnicza

Stopka forum