Forum Prawne i Windykacyjne

Tematyka forum: prawo, porady prawne, windykacja, umowy, prawo pracy.

Nie jesteś zalogowany.

#1 04-12-2007 21:10:11

niuniulka
Użytkownik

collect ??????

Witam wszystkich. Mój problem dotyczy długu z 2000 roku. Zaciągnęłam kredyt w Trans Kredycie, początkowo był spłacany, potem miałam problem ze spłacaniem go. W między czasie dostałam od komornika wszczęcie egzekucji ale przez bank PKO niby właśnie z tego kredytu, ale z oddziału oddalonego od mojego miejsca zamieszkania masę kilometrów z miasta w którym nigdy nie byłam. Ale w końcu udało mi się spłacić do Kredyt Banku całość zadłużenia wraz z odsetkami ( mam dowód wpłaty) Od ponad roku dostawałam zwykłym listem wezwania do zapłaty od firmy windykacyjnej COLLECT. Wczoraj listem poleconym otrzymałam wezwanie do WYKUPIENIA WEKSLA  na kwote ....itd. z kancelarii adwokackiej, która wzywa mnie do wykupienia tego weksla osobiście. JA NIE WIEM O CO CHODZI. Przecież nie dostałam żadnej informacji z banku że moje zadłużenie zostało wykupione przez firmę - jakąś tam-i o co chodzi z tym wekslem??????? Zadzwoniłam do tej kancelarii żeby spytać o co chodzi ale pani kazała mi " USTOSUNKOWAĆ SIĘ NA PIŚMIE"  no normalnie żarty.Tylko dla mnie to nie jest śmieszne. Chętnie napisałabym ale nie wiem co i do kogo.Grożą mi komornikiem a ja nie wiem o chodzi. Błagam pomóżcie bo naprawdę nie wiem co robić!!!!!!

#2 04-12-2007 22:50:38

luk166
Użytkownik zaawansowany
Od: Lądek Zdrój/Wrocław
Serwis

Re: collect ??????

nie spiesz się z odpisywaniem,
żeby cokolwiek ocenić musiałbym mieć więcej danych
podejrzewam, że Trans Kredyt to firma pośrednicząca w kredytach, które udzielał bank i wtedy faktycznie mógł mieć umowę z odległym oddziałem. Jeśli jednak wszystko zostało spłacone to trudno powiedzieć co się stało.
Opisz może dokładniej sytuację.

#3 05-12-2007 17:42:23

niuniulka
Użytkownik

Dziękuję luk za zainteresowanie. Masz rację Trans Kredyt to firma pośrednicząca jak widać. Tak wywnioskowałam że to chodzi właśnie o ten kredyt, ponieważ jak z S-COLLECT wydzwaniali do mnie to mówili mi że zaciągnęłam kredyt w 2000 roku i metodą dedukcji doszłam do tego że chodzi o ten własnie kredyt ( innego nie brałam w roku 2000) i tak jak już pisałam , miałam problem ze spłacaniem i dostałam wóczas pismo od komornika w 2003 o wszczęciu egzekucji przez PKO ale ja po tym piśmie spłaciłam ten kredyt w Trans Kredycie (zadzwoniłam a pani poinformowała mnie o kwocie zaległości i odsetek) na ich konto. W 2004 roku dostałam pismo od komornika o zawieszeniu egzekucji na wniosek wierzyciela, więc uważałam ze wszystko jest ok.A teraz od ponad roku przysyłali mi jakieś pisma z COLLECT(bez pieczątek, zwykłym listem, bez oryginalnych podpisów) więc ja je ignorowałam.Potem zaczęli wydzwaniać ale nikt nie potrafił mi wyjaśnić skąd się wzięły te zaległości, więc przestałam odbierać telefony.Nigdy nie dostałam żadnego pisma informującego mnie ze jakiś mój dług został sprzedany firmie windykacyjnej.Owszem wierzyciel czyli PKO miał tytuł egzekucyjny no bo przecież zwracali się do komornika.Żadnych innych pism nie otrzymałam.A teraz jakaś kancelaria daje mi termin( krótki) do wykupienia weksla w S-COLLECT (osobiście) w Warszawie i straszy egzekucją komorniczą .Nie wiem do kogo dzwonić czy pisać. I jeszcze coś kwota której domaga się S-COLLECT jest iniższa niż kwota którą widniała w piśmie od koronika z 2003 roku. Ja już całkiem nie wiem o co chodzi i do tego nie chcą ze mną rozmawiać. Mam się USTOSUNKOWAĆ. Tylko jak???? luk pomóż!!!

#4 05-12-2007 17:44:19

niuniulka
Użytkownik

a moze oni ( trans kredyt i PKO) wtedy jak miałam problem ze spłatą jakoś się podzielili tym długiem?Ale czy to mozliwe?

#5 05-12-2007 18:36:27

luk166
Użytkownik zaawansowany
Serwis

a na jakiej podstawie cokolwiek zapłaciłaś do Trans Kredyt ?
wszystko najlepiej zacząć wyjaśniać od początku czyli od banku.

s-collect to fundusz sekurytyzacyjny, który kupił dług od banku. Musisz się dowiedzieć co na ten dług się składa i z jakiego tytułu a potem jakoś dojść do prawdy. Może po prostu nie wszystko zapłaciłaś i została jakaś końcówka?

#6 05-12-2007 21:23:44

niuniulka
Użytkownik

Jak wpłacałam pieniądze do Trans Kredytu to zadzwoniłam tam i pani powiedziała mi dokładnie ile mam wplacić i należność główną i odsetki. Wpłaciłam ale nie dostałam z Trans Kredytu żadnej informacji o spłaceniu należności. Może oni coś zawalili? Próbowałam dowiedZiec sie co to jest w Colect ale oni nie byli w stanie mi wytłumaczyć. Twierdzili że ja wzięłam kredyt w PKO a ja w tym mieście nigdy nie byłam. A co oznacza wykup tego weksla? Na czym to polega?Czy nie prościej byłoby gdyby mi kancelaria napisała że mam poprostu zapłacić? Myślisz że najlepiej skontaktować sie z bankiem czy pisać pismo o wyjaśnienie calej sprawy do kancelarii?

#7 05-12-2007 21:30:00

luk166
Użytkownik zaawansowany
Serwis

tu i tu, ale sprawę musisz wyjaśnić. Kredyt był zabezpieczony wekslem, oprocedura jest tak, że najpierw wzywa się do wykupu weksla a potem idzie z nim do sądu, ale dziwi mnie to skoro była już w tej sprawie egzekucja (pewnie z Bankowego tytułu Egzekucyjnego), nie wiem też co spłaciłaś i co mogło zostać?
No i co to jest Trans Kredyt? może po prostu wzięli kasę i nie dali jej PKO? które dalej uważało, że nie zapłaciłaś aż w końcu sprzedało dług? Ja nie wime bo nie widziałem dokumentów. Podejdź do jakiegoś prawnika z zestawem papierów i niech to przejrzy.

#8 09-12-2007 12:07:31

niuniulka
Użytkownik

Problem w tym, że ja nie mam zadnego zestawu dokumentów, nie mam umowy od tego kredytu bo to było dawno a poza tym uważałam sprawę za zamkniętą i wyrzuciłam wszystko. Gdzieś mam dowód wpłaty tej kwoty do Trans Kredytu ( to jest firma pośrednicząca) i mam informację od komornika o wszczęciu i zawieszeniu egzekucji i to wszystko. Myslisz że najlepiej byłoby zacząć od Trans Kredytu czy od PKO? czy od całej reszty. Powiedz mi czy COLLECT może rozpocząć egzekucję komorniczą na podstawie tego samego postanowienia z klauzulą co PKO czy muszą sami starać się o nowe postanowienie Sądu? Jeśli tak to czy to się nie przedawniło?

#9 09-12-2007 12:59:33

luk166
Użytkownik zaawansowany
Serwis

a to był bankowy tytuł egzekucyjny czy nakaz?

#10 09-12-2007 13:12:30

niuniulka
Użytkownik

Bankowy tytuł egzekucyjny z klauzulą ze stycznia 2003 roku

#11 09-12-2007 13:16:08

luk166
Użytkownik zaawansowany
Serwis

więc jak sądzę nie będą mogli z niego skorzystać, zresztą chyba właśnie dlatego zaczynają się bawić z wekslem...
Tak czy inaczej wszystkie te dokumenty które masz musisz komuś pokazać no i skontaktuj się z bankiem i ustal czy to co wpłacałaś do banku dotarło i na co zostało zaliczone.

#12 09-12-2007 15:08:48

niuniulka
Użytkownik

a gdzie jest napisane że nie mogą powolac sie na bank. tyt egz. bo musze napisac coś do tej kancelarii chyba i musze sie powołac na jakiś art., chodzi mi o to żeby ta kancelaria nie puściła sprawy dalej.

#13 09-12-2007 16:09:48

luk166
Użytkownik zaawansowany
Serwis

ależ oni właśnie z niego nie korzystaja tylko wzywają Cię do wykupienia weksla.
Tak jak pisałem - pokaż zestaw tego co masz jakiemuś prawnikowi a najpierw skontaktuj się z bankiem

#14 17-01-2008 16:38:34

niuniulka
Użytkownik

witam ponownie. dostalam nakaz zapłaty z sądu.Mam zapłacić w okresie 2 tyg albo wnieść zarzuty.Moim zdaniem ten kredyt jest spłacony.Jakie zarzuty pogę wnieść do sądu i co mam dalej robić?

#15 17-01-2008 19:52:01

luk166
Użytkownik zaawansowany
Serwis

po raz kolejny - idź do prawnika z całą dokumentacją sprawy.

W zarzutach piszesz prawdę + załączasz dowody ją potwierdzające.

#16 18-01-2008 18:19:08

niuniulka
Użytkownik

witam. bylam u prawnika a wcześniej przejrzalam dokladnie dokumenty.Okazało się że w dokumentach otrzymanych z sądu są różne kserokopie dokumentów m.in.wezwania do zapłaty,informacja o przelewie wierzytelności na s-collect ( ja nie otrzymałam tych dokumentów wcześniej),weksel już wypełniony i umowa kredytowa oraz deklaracja wekslowa- ale te dwie ostatnie nie są podpisane przeze mnie mają PODROBIONE PODPISY- mój i męża.Weksel jest z oryginalnymi podpisami.Prawnik powiedział ze nie jest pewien wygrania sprawy i wyliczył nam koszty- to prawie tyle co mam im oddać.Nie wiem co teraz robić.

#17 18-01-2008 19:28:07

luk166
Użytkownik zaawansowany
Serwis

jesteś pewna, że podpisy są podrobione? Banki tego nie robią - może nie pamiętasz że podpisałaś?

To jest zresztą o tyle nieistotne, że jak wcześniej pisałaś to już było spłacone.... Co wychodzi z wyliczeń? Jest coś do zapłaty czy nie? tak naprawdę ?

#18 18-01-2008 20:25:07

niuniulka
Użytkownik

tak naprawdę to sama nie wiem.Spłacałam kredyt po uzyskaniu telefonicznej informacji z trans kredytu o wysokości mojego zadłużenia, więc chyba powinnni poinformować mnie o calości prawda? A podpisy są napewno podrobione przeciez to widać, jestem pewna.Na wekslu są nasze podpisy napewno , natomiast na dwóch pozostałych nie.AJa nie mam swojej umowy kredytowej nie mogę ich porównać ale ta która dostałam jest jakaś dziwna, powykreślane są krzyżykami imiona i nazwiska a powpisywane są takie jak widnieją na pieczątkach z tyłu dokumentu.Gdyby okazało się ze kwota należności głównej jest niedopłatą tego kredytu to będę musiała zapłacić ale w tej chwili odsetki znacznie ją przekraczają.Ja nie migam sieod zapłacenia ale chciałabym to jakos wyjaśnic a szczególnie te podrobione podpisy.Czy jest to jakiś argument a sądzie lub w rozmowach z kancelarią która skierowała pozew do sądu?

#19 18-01-2008 20:26:46

niuniulka
Użytkownik

a umowe kredytową podpisałam bo przecież zaciągałam kredyt , ale to nie była ta umowa

#20 21-01-2008 15:34:42

niuniulka
Użytkownik

luk 166 powiedz co mam robić...

#21 07-02-2008 23:25:44

jola
Administrator
Serwis

Witam, i jak sprawa wygląda teraz? Wniosłaś zarzuty od nakazu zapłaty? Pozdrawiam. J.

Stopka forum